Incentive

CO JE TO INCENTIVNÍ CESTA?

Pojem „incentivní cesta“ znamená cestu v rámci zaměstnání, ale je nutné odlišit incentivní cestu od služební. Obě financuje zaměstnavatel, avšak při služební cestě má zaměstnanec za úkol plnit pracovní povinnosti, kdežto u cesty incentivního charakteru se naopak vydává výhradně za odpočinkem nebo za poznáním. Incentivní pobyt, chcete-li incentivní zájezd obvykle zařizuje zaměstnavatel jako vyjádření díků za pracovní výkon daného zaměstnance.


PROČ INCENTIVNÍ ZÁJEZD?

Incentivní zájezd je pro zaměstnavatele výhodným řešením hned z několika důvodů. Jedna z britských agentur zabývajících se ekonomickými prognózami zveřejnila studii, z níž vyplívá více než čtyřnásobná návratnost investice do incentivní cesty pro zaměstnance. Podle průzkumů nejčastějším benefitem, který zaměstnavatel po návratu z incentivní cesty ocení je: zvýšením pracovního nasazení, vyšší prodeje, utužení vzájemných vztahů a loajality. Incentiva však není teambuilding, ten se organizuje proto, aby se zaměřil na práci v rámci kolektivu. Incentiva se zaměřuje na komfort a pozitivní prožitek zaměstnance a je používána jako velmi silný nástroj motivace.


CO JE KLÍČEM ÚSPĚŠNÉ INCENTIVNÍ CESTY?

Nejdůležitějším aspektem vedoucím k úspěšné incentivní cestě je výběr lokality a programu. Základní podmínkou je, že lokalita i program musí být zajímavé, nevšední a nezapomenutelné. Program musí být postaven tak, aby zaměstnanec zažil něco, co během svého soukromého či rodinného života nemá šanci příliš často zažít. Pokud se na tento prvek zaměstnavatel zaměří a bude jej respektovat, zprostředkuje tak svým zaměstnancům nejen příjemný odpočinek, ale hlavně zážitek, který tak silně prohloubí jeho vztah k danému zaměstnavateli.

Výběr destinace může být naprosto jakýkoliv, od exotické destinace po  blízké sousedy. Hlavní je, aby se v dané lokalitě zvolil zajímavý zážitkový program vhodný pro danou skupinu zaměstnanců. Rozhodně zde neplatí čím exotičtější destinace tím vyšší efekt. Incentivní cesty mají neskutečně mnoho podob od lyžovaní v sousedním Rakousku zpestřeného výkladem profesionálního lyžaře či jízdou se psím spřežením, nebo ledosocháním. Nebo návštěvou Lisabonu a krásného pobřeží poblíž dovolenkové destinace Cascais, zpestřenou ochutnávkou lokálních vín, výletem na stylovém katamaránu, či jachtingem. Až po naprosté dobrodružství např. na Papui s túrou za stromovými lidmi, zážitky ve formě tradiční kmenové oslavy, primitivní přípravy jídla a návštěvy místní tržnice, kde peníze nemají hodnotu, lze platit pouze barterem. V této oblasti jsou incentivní cesty zcela otevřené a my jsme tu od toho abychom Vám ji pomohli naplánovat a zorganizovat do posledního detailu tak, aby na ni Vaši zaměstnanci nikdy nezapomněli.


PROČ INCENTIVNÍ CESTU S NÁMI?

Incentivní zájezdy jsou v našem pojetí hlavně o perfektním proklientském servisu dotaženém do každého detailu, tak abyste kdekoliv na světě cítili náš 100% servis, otevřenost, flexibilitu, profesionalitu a oporu v kterékoliv oblasti. Každý zájezd je vytvořen zcela na míru s důrazem na dokonalost a promyšlení do každičkého detailu.

Zorganizujeme Vám Váš program v zahraničí od A do Z, připravíme grafické návrhy celého eventu , od pozvánek, vizuálů na místě, mapek, informací a dalších, naplánujeme veškeré transfery na letiště nejen z kanceláře, zajistíme letenky, skupinové i individuální, zařídíme catering a ubytování do posledního detailu, zpracujeme fotografie a dokumentaci na místě, pomůžeme s výběrem vhodného dárku, potisků či jiných reklamních předmětů k danému eventu. Budeme brát v potaz každého Vaše zaměstnance či partnera jako individualitu a respektovat v plánování jeho stravovací návyky či požadavky.  Na místě Vám připravíme program na který nikdy nezapomenete a jako vzpomínku zpracujeme profesionální video či fotodokumentaci.


DESATERO K ÚSPĚŠNÉ INCENTIVNÍ CESTĚ

  1. Předně je nutné určit si rozpočet, který chcete investovat. Jestliže, je cílem motivace a odměna zaměstnanců, nevyplácí se šetřit. Jak bylo zmíněno výše, investice se mnohonásobně vyplatí.
  2. Dalším důležitým krokem je časové rozmezí, které chcete incentivě věnovat. Tento bod je důležitý pro výběr destinace. Jestliže máte k dispozici 2-3 dny i s kompletním transportem, nedoporučujeme Vám volit destinace, kde je dlouhé letecké spojení a volit spíše destinace bližší s přímými spoji. Platí totiž, že jakmile je celý zájezd uspěchaný, požitek z cesty je tak značně ovlivněn. Je dobré myslet na to, že zaměstnanec začíná svou incentivu již cestou na letiště, což někdy pro účastníky, kteří nemají trvalé bydliště v Praze může také znamenat pár hodin, po té letecký transport, transport z letiště na hotel a tak je dobré myslet na to, aby tato první fáze byla co nejpříjemnější. Proto Vám také vždy pomáháme najít ty nejefektivnější letecké spojení.
  3. Na základě prvních dvou bodů s Vámi doladíme možnosti destinací, vždy Vám navrhneme 2-3 varianty, tak abyste měli šanci si interně důkladně probrat a vybrat možnosti. Ke každé destinaci také samozřejmě navrhneme ideální dopravu, ubytování a program. Tak abyste měli možnost zvážit tyto prvky dohromady. Přeci jen....incentivní cesty jsou o zážitku.
  4. Jakmile se vybere destinace a vhodný program, je velmi důležitá interní komunikace. Správně ji naplánovat a rozfázovat tak, abychom společně dokázali udržet zaměstnance namotivované a plné očekávání. Obvykle tak posíláme několik oficiálních pozvánek, ve kterých vždy odtajníme další část programu a překvapení co zaměstnance čeká. Grafické zpracování a obsah pozvánek a komunikace je samozřejmostí a vždy navrhujeme zakomponovávat online prokliky k formulářům, jež nám pomůžou doladit detaily jako například - volba velikosti trika, které dostanou jako dárek, nebo preference transportu na letiště, volba masového, rybího či vegetariánského menu a mnoho dalšího. Vše je připraveno velmi jednoduše tak, aby zaměstnanci zabralo 1-2 minuty, nám však tyto detaily umožní ke každému přistupovat velmi individuálně a na místě zaměstnanci připravit vše tak, že se bude cítit obklopen dokonalým servisem a individuálním přístupem.
  5. Vzhledem k tomu, že je incentiva spojena převážně s odměnou a motivací. Je velmi často spojena také s dárkem či reklamní předmětem, který se váže k destinaci. Vždy doporučujeme praktické věci, které by si sami zaměstnanci nepořídili a nejlépe, které přímo na incentivní cestě využijí. Potisk a grafika vašimi logy je samozřejmostí.
  6. Z praktického hlediska jsou to pak tyto oblasti, které s Vámi budeme řešit - room list, jmenný seznam, detaily cateringu, požadavky na konferenční místnost či jiné požadavky z Vaší interní agendy.
  7. Klademe důraz také na přivítání v samotné destinaci - je dobré tedy myslet na přivítací dopis /může být i personalizovaný a podepsaný GM/ s dárkem na pokoj, welcome drink a pohoštění po náročném letu. Pomůžeme Vám s dekorací a dopravou veškerého potřebného interního materiálu.
  8. Fotodokumentace či videozáznam. Snažíme se aby si každý účastník z daného incentivního zájezdu odvezl fotografii ze zajímavých míst, programu, s kolegy.... Připravíme papírové rámečky v grafice vašeho eventu a před odjezdem domů na letiště každý dostane jako malou upomínku dvě, tři vytisknuté fotografie.
  9. Myslíme na každý detail. Vždy je dobré myslet také na ty, kteří se například nerozhodnou pro náročnější sportovní aktivitu s kolegy. Máme vždy v záloze alternativní program pro tyto případy.
  10. Naše přítomnost po celou dobu vašeho pobytu je absolutní samozřejmostí a jsme s Vámi s otevřeným, flexibilním a 100% proklientsky orientovaným přístupem 24hodin denně Vaší incentivní cesty v zahraničí